2016. gada sarīkojumi un iecerējumi

Turnejas parasti plānojam pusgadu vai gadu uz priekšu. Pēc diviem gadiem būs Latvijas simtgades atzīmēšana, un ar to saistīsies sevišķas svinības, kā arī Kultūras ministrijas finansiāls pabalsts sarīkojumiem. Tādēļ arī mums mūsu ieceres jāplāno tālāk nekā parasti. Kad TILTA turneja ir izplānota un sarunāta, sarīkojumi tiek izziņoti TILTA mājas lapā www.tilts.org, kā arī laikrakstos "LAIKS", "LATVIJA AMERIKĀ" un elektroniskajā Austrālijas laikrakstā "LATVIETIS".

Pašlaik TILTS strādā pie sekojošo turneju īstenošanas, daudzas no kuŗām ir pagaidu stadijā:

  • Koklētājas Laimas Jansones etnogrāfiskās mūzikas turneja ir paredzēta 2016. gada oktobrī ASV rietumu krastā: Linkolnā 7. okt., Denverā 9., Portlandē 12. vai 13., Sietlā 14., Sanfrancisko 15. un Losandželosā 16. Viņa izpildīs arī vokālo daļu. Organizē Ģirts Zeidenbergs.
  • Komponista Ērika Ešenfelda priekšnesums notiks 2016. gada rudenī, kur viņš sniegs interaktīvu lekciju par savu multimediālo simfoniju "Ziemeļu gaisma". Sarīkojumi paredzēti Klīvlandē, Mineapolē, Filadelfijā, Bostonā un Ņujorkā. Organizē Dace Aperāne.
  • Populārās etnogrāfiskās grupas Ilģi turneja ir paredzēta 2016. gada novembrī ar koncertiem Ņujorkā*, Bostonā, Klīvlandē, Toronto*, Filadelfijā* un Priedainē* (ar * atzīmētos centros koncerts būs daļa no valsts svētku sarīkojuma). Organizē Benita Jaundāldere.
  • Lettonia kameransambļa turneja (Juris Žvikovs, Dita Krenberga, Ēriks Kiršfelds) tiek plānota 2017. gada aprīlī-maijā deviņos latviešu centros.
  • Ivara Cinkusa etnogrāfiskā ansambļa Trio turneja ar četriem mūziķiem tiek plānota 2017. gada rudenim 12 latviešu centros ASV un Toronto. Plāns ir pagaidu stadijā kā daļa no simtgades atzīmēšanas.
  • Valmieras Drāmas teātra turneja ar H. Gulbja "Medību pils" J. Znotiņa režijā ir iespējama 2017. gada rudenī. Plāns ir pagaidu stadijā kā daļa no simtgades atzīmēšanas.
  • Magi ansambļa turneja ir paredzēta 2018. gadā ASV rietumu krastā, kā arī vidienē un austrumu krastā. Magi ansamblis ir profesionāls sieviešu vokālais ansamblis, kuŗu vada diriģente Dr. Heather MacLaughlin Garbes. Ansamblis atskaņos baltiešu kormūziku sieviešu balsīm. Mājas lapa: www.magiensemble.com.
  • Valmieras Drāmas teātra turneja ar Aspāzijas "Vaidelote" Ineses Mičules režijā ir iespējama 2018. gada rudenī. Plāns ir pagaidu stadijā kā daļa no simtgades atzīmēšanas.

Updated: October, 2016

Site contents Copyright © 2017 Latvian Cultural Association TILTS (“Latviešu kultūras biedrība TILTS”). TILTS is a registered 501(c)(3) non-profit organization. Donations to TILTS are tax-deductible in the USA.
Site design/hosting by Pēters J. Vecrumba.